Allecoudent

endote

Cennik Usług
Chirurgia Stomatologiczna

Wstęp

Zatrzymana ósemka? Torbiel, czy zmiana przy wierzchołku zęba? Nic strasznego.
W naszej placówce oferujemy bezbolesny, profesjonalny zabieg przeprowadzony przez chirurga szczękowo- twarzowego. Nasi lekarze bezzwłocznie pomogą też Państwu w przypadku bólu i konieczności usunięcie zęba. W Allecou Dent stawiamy na profesjonalne oraz bezstresowe ekstrakcje w znieczuleniu miejscowym.

Dziedziną medycyny, w ramach której przeprowadza się operacyjne leczenie jamy ustnej, jest chirurgia stomatologiczna. Do tych usług dentystycznych można zaliczyć między innymi ekstrakcję zęba, resekcję wierzchołka korzenia, usunięcie torbieli kości i inne specjalistyczne zabiegi w obrębie jamy ustnej, które mają na celu wyeliminowanie ognisk zakażenia, stanów zapalnych i zniwelowanie bólu.

Zabiegi chirurgii stomatologicznej wspierają inne dziedziny leczenia dentystycznego. Wspomagają endodoncję i przygotowują do leczenia protetycznego lub ortodontycznego. Często takie zabiegi chirurgiczne są również ostatnią deską ratunku, w sytuacji, gdy stomatologia zachowawcza nie jest wystarczająca. W wielu przypadkach chirurg stomatolog współpracuje również z logopedą, onkologiem, chirurgiem szczękowym czy stomatologiem ogólnym. Wspólne działanie może przywrócić pacjentowi zdrowie i funkcjonalność układu stomatognatycznego.

W zakres usług świadczonych przez chirurga stomatologa wchodzą różnego rodzaju zabiegi operacyjne jamy ustnej. Choć nie należą do najprzyjemniejszych, mają za zadanie przede wszystkim usunąć ból, niebezpieczne infekcje oraz choroby jamy ustnej.

Ekstrakcja zęba

Wśród najpopularniejszych zabiegów z obrębu chirurgii stomatologicznej wymienia się ekstrakcję zęba, nazywaną inaczej usuwaniem lub, potocznie, wyrywaniem zęba. Specjalista z zakresu stomatologii chirurgicznej najczęściej zajmuje się usuwaniem ósemek zatrzymanych lub nie do końca wyrzniętych. Chirurgiczne usunięcie tzw. zęba mądrości może być zalecane w przypadku nieprawidłowego kierunku wyrzynania, problematycznego usytuowania ósemki czy stanów zapalnych, które dodatkowo mogą powodować ból. Dentysta w ramach swojej pracy może zająć się również usuwaniem zębów stałych oraz mlecznych.

Chirurgiczne usuwanie zębów mądrości

Zęby mądrości – czym się charakteryzują?

Choć ekstrakcja zęba to najbardziej znany zabieg wykonywany przez chirurga dentystę, to w naszym gabinecie stomatologicznym w Poznaniu stosuje się również bardziej rozbudowane i specjalistyczne metody leczenia jamy ustnej. Przed ich wykonaniem pobiera się wycinki ze zmiany znajdującej się wnętrz jamy ustnej oraz oddaje do laboratorium w celu zbadania, jaki jest rodzaj zaobserwowanych zmian i czy są one złośliwe. Biopsja w stomatologii jest wykonywana między innymi w przypadku podejrzenia zmian torbielowych lub nowotworowych.

usuwanie zębów mądrości poznań

Kiedy usuwanie ósemek okazuje się konieczne?

Trzecie zęby trzonowe, potocznie nazywane ósemkami są to zęby, które jako ostatnie pojawiają się w jamie ustnej człowieka. Stąd też wzięła się ich kolokwialna nazwa: zęby mądrości. Podczas ich erupcji jesteśmy już dorosłymi ludźmi. Jednak bardzo często zdarza się tak, że zęby te nie mogą się wybić i pozostają częściowo lub całkowicie zatrzymane w kości. Dlaczego tak się dzieje?

W trakcie zmian, które na swojej drodze spotkał człowiek zmieniła się nie tylko technika czy higiena, ale również rodzaj spożywanego pokarmu. Obecnie nasza dieta składa się z pokarmów miękkich czy też półmiękkich w przeciwieństwie do naszych przodków, których dieta bogata była w składniki twarde i cięższe do rozdrobnienia. Z biegiem czasu i ewolucji nasza jama ustna stała się mniejsza. Przestaliśmy potrzebować dodatkowych trzonowców przez co zaczęły one zanikać w populacji, a tam, gdzie się pojawiają, raczej powodują problemy, niż wpływają korzystnie na układ stomatognatyczny.

Warto zaznaczyć, że układem stomatognatycznym nazywamy zbiór tkanek, narządów, nerwów i naczyń, które odpowiadają za żucie, artykulację dźwięków, połykanie czy oddychanie.

chirurgiczne usuwanie zębów poznań

Czy zamiast usuwać zęby mądrości, można je leczyć?

Najczęściej za konieczność ekstrakcji ósemek (zębów mądrości) odpowiada ich położenie względem innych zębów. Mogą one powodować resorpcję siódemki czy też ze względu na brak możliwości utrzymania prawidłowej higieny przy zębie częściowo wyrżniętym, próchnicę czy stan zapalny tkanek otaczających koronę takiego zęba.

Zgłaszamy się wtedy do lekarza stomatologa z dużym bólem zęba, czasami nawet z opuchlizną. Kiedy lekarz widzi, iż położenie zęba sprzyja powstawaniu tego typu stanów zapalnych, może zadecydować o konieczności wyrwania ósemki prewencyjne, czyli zapobiegawczo. Pamiętajmy, że stan zapalny wokół zęba, jest przeciwwskazaniem do ekstrakcji. Lepiej więc nie doprowadzać do powstania go, niż potem go leczyć.

Jak się przygotować do zabiegu ekstrakcji ósemki?

Ósemki nie nadają się też do leczenia endodontycznego. Dlaczego? Są to zęby o bardzo zróżnicowanej budowie. Nie jesteśmy często w stanie ocenić ilości kanałów w takim zębie, nie mówiąc o dostępie do nich, który jest bardzo utrudniony, a czasami wręcz niemożliwy do uzyskania. Więc kiedy dochodzi do martwicy miazgi, ząb taki klasyfikuje się do ekstrakcji.

Kolejnym częstym powodem do są wskazania ortodontyczne, wydane przez lekarza ortodontę.

chirurgiczne usuwanie zębów zatrzymanych poznań

Usuwanie zębów mądrości – wskazówki związane z zabiegiem

Jak to często w życiu bywa, każdy lekarz troszkę inaczej postępuje podczas przeprowadzania różnorodnych zabiegów. W przypadku chirurgicznego usuwania ósemek w naszej placówce zawsze wykonuje się go w ramach dwóch wizyt. Pierwsza jest to konsultacja. Na tę wizytę proszeni są Państwo o wykonanie i przyniesienie ze sobą zdjęcia pantomograficznego. Dzięki temu chirurg oceni położenie zęba, szacowany czas trwania zabiegu oraz jego koszt. Wytłumaczy też Państwu na czym polega taki zabieg, z czym jest związany i jakie mogą pojawić się po nim powikłania.

Zrozumienie przebiegu zabiegu, jest istotne dla pacjenta, a brak presji wynikającej z faktu, iż za chwilę taki zabieg zostanie wykonany, dużo łatwiej jest się skupić na tym co nas interesuje, a potem przyswoić sobie nowe wiadomości i przed samym zabiegiem dopytać i rozwiać wszelkie wątpliwości. Na drugiej wizycie, po wypełnieniu formalności siadają Państwo na fotel stomatologiczny i zostają znieczuleni miejscowo.

Usuwanie zębów mądrości

Możliwe problemy podczas wyrywania ósemki

Sam zabieg jest bezbolesny i w zależności od wielu zmiennych może trwać od 15 minut nawet do dwóch godzin. Po ekstrakcji proszeni są Państwo o stosowanie się do zaleceń pooperacyjnych, które zostaną Państwu przekazane.

Najważniejsze zalecenia:

  • Niejedzenie i niepicie przez 2 godziny,
  • Trzymanie tamponu chirurgicznego przez 30 minut,
  • Stosowanie zimnych okładów przez 3 kolejne dni w sekwencji 5x20, czyli 5 razy dziennie po 20 minut,
  • Od drugiej doby, można stosować płukanki na bazie chloreheksydyny, która działa odkażająco, przez co możemy zapobiec powstawaniu powikłań w postaci zapalenia zębodołu,
  • Przez pierwsze 3 dni od zabiegu usunięcia zębów mądrości prosi się również o niewykonywanie wysiłku fizycznego, nieschylanie się, niedźwiganie ciężarów, niepicie przez słomkę,
  • Przez pierwsze 24 godziny odradza się również palenia papierosów.
Usuwanie 8

Jak każdy zabieg i wyrywanie zębów mądrości obarczone jest kilkoma możliwymi powikłaniami. Do najpoważniejszych, ale zarazem najrzadszych, należy uszkodzenie nerwu zębodołowego dolnego oraz złamanie trzonu/ gałęzi żuchwy. Do częstszych powikłań należy złamanie guza szczęki, czy też wytworzenie połączenia ustno-zatokowego. Dzieje się tak tylko w przypadku zębów górnych. Co wtedy? Guz szczęki, jeżeli istnieje taka możliwość, jest unieruchomiony do zrośnięcia lub usuwany razem z zębem. Natomiast połączenie ustno-zatokowe jest zamykane, a Państwo dostają antybiotyk i krople do nosa w ramach zapobiegnięcia zapalenia zatoki.

Najczęstszymi powikłaniami są jednak te najmniej groźne, czyli zapalenia zębodołu, które objawiają się bólem okolicy operowanej. W tym wypadku zgłaszają się Państwo do placówki w celu wykonania opatrunku chirurgicznego, który pozwoli wyleczyć taki stan.

Drugim powikłaniem po zabiegu usunięcia ósemki jest suchy zębodół. Powstaje on wtedy, kiedy skrzep powstający w zębodole wypadnie i zostaje nam pusty zębodół z odsłoniętą kością, co daje również duże dolegliwości bólowe. Obu tych powikłań można uniknąć, stosując się do zaleceń pooperacyjnych. Zabieg chirurgicznego usuwanie zębów mądrości jest skomplikowany i ciężki, ale często konieczny. Nasz chirurg jest lekarzem o wieloletnim doświadczeniu klinicznym, więc gwarantujemy najwyższy poziom wykonywanej usługi.

Warto zaznaczyć, że cena usunięcia ósemki może zależeć od wielu czynników, w tym poziomu skomplikowania całego zabiegu, trudności związanej z całkowitą ekstrakcją, a także sposobem osadzenia zęba. Ocena dokonywana jest na pierwszym spotkaniu i wtedy też pada konkretna kwota. Zakres cen wyrywania ósemek znaleźć można w cenniku usług dentystycznych Allecoudent.

Zęby mądrości usunięte w naszej klinice

Chirurgiczne Usunięcie Zęba Mądrości – Ósemki

Chirurgia Stomatologiczna Allecoudent

Chirurgiczne usunięcie zatrzymanego górnego zęba mądrości (ósemki). Zabieg przeprowadziła lek. dent. Małgorzata Bromboszcz.

Recekcja wierzchołka korzenia

Chirurgiczne odcięcie fragmentu korzenia zęba i zabezpieczenie wierzchołka nazywane jest fachowo resekcją wierzchołka korzenia. Zabieg wykonuje się w przypadku zębów z rozległym stanem zapalnym, w których leczenie endodontyczne nie przyniosło oczekiwanych efektów. Takie działanie pozwala w większości przypadków uratować ząb, który, ze względu na rozległy stan zapalny, kwalifikowałoby się do usunięcia.

Pozostałe wykonywane zabiegi

Pobranie wycinków do badania histopatologicznego

Choć ekstrakcja zęba to najbardziej znany zabieg wykonywany przez chirurga dentystę, to w naszym gabinecie stomatologicznym w Poznaniu stosuje się również bardziej rozbudowane i specjalistyczne metody leczenia jamy ustnej. Przed ich wykonaniem pobiera się wycinki ze zmiany znajdującej się wnętrz jamy ustnej oraz oddaje do laboratorium w celu zbadania, jaki jest rodzaj zaobserwowanych zmian i czy są one złośliwe. Biopsja w stomatologii jest wykonywana między innymi w przypadku podejrzenia zmian torbielowych lub nowotworowych.

Usunięcie torbieli kości

Prawidłowa diagnoza schorzenia pomaga w skutecznym zahamowaniu rozwoju choroby. Rodzajów torbieli jamy ustnej jest wiele - jednym z nich jest torbiel kostna, która najczęściej pojawia się przy zębach i jest związana z chorobami oraz stanami zapalnymi uzębienia.

Profilaktyka chorób przyzębia

Nacięcie ropnia

Ropień, jako bolesne ognisko ropne, może powstać w wyniku zakażenia bakteryjnego w tkankach miękkich oraz twardych. Jednym sposobem na wyleczenie ropnia jest jego nacięcie i jego drenaż.

Opatrunek chirurgiczny

Chirurgia stomatologiczna w naszym gabinecie dentystycznym w Poznaniu to nie tylko rozbudowane zabiegi, ale przede wszystkim kompleksowe działanie - od konsultacji, po opiekę po zabiegową. Specjaliści z naszego gabinetu zakładają specjalny opatrunek chirurgiczny, który zabezpiecza przed infekcją, przyspiesza gojenie ran wewnątrz ustnych, a także może zapobiegać wtórnym infekcjom.

Warto zaznaczyć, że przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań z zakresu chirurgii stomatologicznej ważna jest specjalistyczna konsultacja oraz weryfikacja stanu uzębienia. Chirurgia stomatologiczna i zabiegi przeprowadzane w obrębie jamy ustnej, dzięki doświadczeniu i umiejętnościom naszych specjalistów, są bezpieczne. Dbamy o komfort i zdrowie naszych pacjentów. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących świadczonych przez nas usług dentystycznych zapraszamy do kontaktu.

Zamknięcie połączenia ustno-zatokowego

Zamknięcie połączenia ustno-zatokowego to zabieg chirurgiczny mający na celu zamknięcie otworu, który powstał między jamą ustną a zatoką szczękową. Taka sytuacja może wystąpić w wyniku usunięcia górnych zębów trzonowych lub przedtrzonowych, urazów, stanów zapalnych czy innych procedur stomatologicznych. Jeśli połączenie to nie zostanie odpowiednio zamknięte, może prowadzić do powikłań, takich jak infekcje zatok, trudności w jedzeniu czy wydostawanie się powietrza z nosa podczas mówienia.

Kiedy wykonuje się zabieg?

  • Po ekstrakcji zęba, gdy dochodzi do otwarcia połączenia ustno-zatokowego.
  • W przypadku urazów mechanicznych, które powodują przerwanie ciągłości między jamą ustną a zatoką.
  • W wyniku przewlekłych infekcji czy stanów zapalnych w obszarze zatok szczękowych.

Jak przebiega zabieg?

  1. Diagnoza – stomatolog lub chirurg ocenia wielkość i lokalizację połączenia za pomocą badania klinicznego oraz diagnostyki obrazowej (np. RTG lub tomografii).
  2. Znieczulenie – zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, co zapewnia pacjentowi komfort.
  3. Zamknięcie otworu – chirurg stosuje różne techniki, takie jak przesunięcie płata śluzówkowo-okostnowego, aby zamknąć połączenie i uszczelnić obszar.
  4. Kontrola – po zabiegu pacjent jest informowany o zasadach postępowania, aby wspomóc proces gojenia.

Dlaczego ważne jest zamknięcie połączenia ustno-zatokowego?

Nieprawidłowo zamknięte połączenie może prowadzić do infekcji zatok, trudności w jedzeniu i mówieniu oraz przewlekłych dolegliwości bólowych. Szybkie i skuteczne zamknięcie zapobiega tym powikłaniom, przywracając pacjentowi komfort i zdrowie.

Zamknięcie połączenia ustno-zatokowego w naszej klinice

W naszej klinice zabiegi zamykania połączenia ustno-zatokowego wykonujemy z najwyższą precyzją, korzystając z nowoczesnych technik chirurgicznych. Zapewniamy indywidualne podejście do każdego pacjenta, komfortowe warunki i pełne wsparcie w procesie gojenia. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej i umówić konsultację.

Usunięcie nawisu dziąsłowego

Usunięcie nawisu dziąsłowego to zabieg chirurgiczny mający na celu redukcję nadmiernie rozwiniętej tkanki dziąsłowej, która przykrywa koronę zęba. Nawis dziąsłowy może utrudniać prawidłową higienę jamy ustnej, prowadzić do gromadzenia się płytki nazębnej, stanów zapalnych oraz problemów estetycznych. Zabieg ten jest często wykonywany w celach leczniczych lub estetycznych.

Kiedy wykonuje się zabieg?

  • Utrudniony dostęp do zęba – nawis dziąsłowy utrudnia szczotkowanie i nitkowanie zębów.
  • Zapalenie dziąseł – nadmiar tkanki sprzyja gromadzeniu się bakterii i rozwojowi stanów zapalnych.
  • Problemy estetyczne – nadmierna ilość tkanki dziąsłowej może powodować dysproporcje w wyglądzie zębów i dziąseł.
  • Przygotowanie do leczenia protetycznego lub ortodontycznego – usunięcie nawisu pozwala na dokładne dopasowanie koron, licówek lub aparatów ortodontycznych.

Jak przebiega zabieg?

  1. Konsultacja – stomatolog ocenia zakres nawisu i planuje odpowiednią metodę jego usunięcia.
  2. Znieczulenie – zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, co zapewnia pełen komfort pacjenta.
  3. Usunięcie tkanki – chirurg precyzyjnie usuwa nadmiar dziąsła za pomocą skalpela, lasera lub elektrokautera, zapewniając dokładność i minimalizację urazu.
  4. Kontrola i gojenie – po zabiegu pacjent otrzymuje zalecenia dotyczące pielęgnacji rany, aby wspomóc proces gojenia.

Zalety usunięcia nawisu dziąsłowego:

  • Poprawa higieny – łatwiejszy dostęp do powierzchni zębów umożliwia lepsze czyszczenie.
  • Zmniejszenie stanów zapalnych – usunięcie nadmiaru tkanki redukuje ryzyko zapalenia dziąseł.
  • Lepsza estetyka – odsłonięcie większej powierzchni korony zęba poprawia wygląd uśmiechu.
  • Przygotowanie do dalszego leczenia – zabieg umożliwia precyzyjne dopasowanie innych procedur stomatologicznych.

Lekarze specjalizujący się w chirurgii stomatologicznej

Co mówią o nas pacjenci

Opinia google Allecoudent - Chirurgia Stomatologiczna
Opinia google Allecoudent - Chirurgia Stomatologiczna
Opinia google Allecoudent - Chirurgia Stomatologiczna
Opinia google Allecoudent - Chirurgia Stomatologiczna

Cennik usług w stomatologii chirurgicznej

Konsultacja chirurgiczna 200zł
Usunięcie zęba 300-450zł
Usunięcie zęba poprzez dłutowanie wewnątrz/zewnątrzzębodołowe 500-700zł
Operacyjne usunięcie zatrzymanej ósemki< 900-1400zł
Opatrunek chirurgiczny 150-200zł
Pobranie wycinka do badania histopatologicznego 400-500zł
Zamknięcie połączenia ustno-zatokowego 600-800zł
Zamknięcie połączenia ustno-zatokowego jako kontynuacja zabiegu wewnątrzgabinetowego 250zł
Usunięcie torbieli kości 1000-1500zł
Resekcje wierzchołka korzenia 700-1000zł
Nacięcie ropnia wewnątrzustnego 300-400zł
Usunięcie nawisu dziąsłowego 400zł

Medycyna Estetyczna

Cennik Usług
Medycyna Estetyczna

Czym jest medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna to specjalistyczna dziedzina medycyny, której celem jest poprawa wyglądu zewnętrznego pacjentów, a także poprawa ich samopoczucia i jakości życia. W przeciwieństwie do chirurgii plastycznej, medycyna estetyczna skupia się głównie na nieinwazyjnych lub małoinwazyjnych zabiegach, które pozwalają uzyskać naturalny, młodszy wygląd bez konieczności przechodzenia przez operacje. W medycynie estetycznej szczególny nacisk kładzie się na indywidualne potrzeby pacjenta oraz osiągnięcie efektów estetycznych przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa.

Do najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej należą między innymi: wygładzanie zmarszczek, modelowanie konturów twarzy, redukcja przebarwień, mezoterapia oraz wypełniacze. Jednym z najczęściej wybieranych zabiegów jest zastosowanie toksyny botulinowej, która pozwala skutecznie wygładzić zmarszczki mimiczne. Nasza placówka oferuje wysokiej jakości preparaty toksyny botulinowej, które posiadają certyfikat FDA (Food and Drug Administration), potwierdzający ich skuteczność oraz najwyższe standardy bezpieczeństwa. Certyfikacja FDA to gwarancja, że produkt przeszedł szczegółowe badania kliniczne i spełnia wszelkie wymogi jakościowe, dzięki czemu pacjenci mogą być pewni jego bezpieczeństwa.

Toksyna botulinowa – czym jest, dlaczego i jak się ją stosuje

Czym jest toksyna botulinowa?

Toksyna botulinowa, powszechnie znana jako botoks, to substancja, która działa poprzez blokowanie przewodzenia impulsów nerwowych do mięśni. Dzięki temu czasowo uniemożliwia ich skurcz, co prowadzi do wygładzenia skóry nad nimi. Ten efekt jest szczególnie ceniony w przypadku zmarszczek mimicznych, takich jak zmarszczki na czole, kurze łapki wokół oczu czy lwia zmarszczka między brwiami.

Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej?

Zabieg z użyciem toksyny botulinowej to procedura krótka, trwająca zazwyczaj od 15 do 30 minut, a jej przeprowadzenie jest bezpieczne i mało inwazyjne. Podczas zabiegu lekarz wykorzystuje bardzo cienkie igły, aby wprowadzić niewielkie ilości preparatu bezpośrednio do wybranych mięśni twarzy lub innych obszarów. Zabieg jest niemal bezbolesny, a pacjenci zwykle mogą wrócić do codziennych zajęć bezpośrednio po jego zakończeniu. Efekty wygładzenia skóry pojawiają się zwykle po kilku dniach, a ich pełny rezultat można zobaczyć po około dwóch tygodniach. Efekty utrzymują się od 3 do 6 miesięcy, po czym zabieg można powtórzyć.

Nasza placówka i certyfikowana toksyna botulinowa

Nasza placówka stosuje wyłącznie toksynę botulinową certyfikowaną przez FDA, co oznacza, że preparat przeszedł szczegółowe badania kliniczne potwierdzające jego bezpieczeństwo i skuteczność. Certyfikat FDA to najwyższy standard jakości, uznawany na całym świecie, gwarantujący, że produkt jest bezpieczny dla zdrowia pacjenta i spełnia wszystkie wymagania jakościowe. Dodatkowo, zabiegi w naszej placówce przeprowadzane są wyłącznie przez wykwalifikowanych lekarzy z odpowiednimi uprawnieniami. To zapewnia pacjentom pełne bezpieczeństwo, jak i precyzyjnie wykonane procedury, które są kluczowe dla uzyskania satysfakcjonujących efektów estetycznych.

Nasz Zespół

Cennik Usług

Lekarze

Zdjęcie profilowe

Christos Allecou

Lekarz dentysta

Praca:

  • Protetyka
  • Stomatologia zachowawcza
  • Mała chirurgia
  • Profilaktyka

Zdjęcie profilowe

Doni Mikołaj Allecou

Dr.n.med. specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej Master of Oral Implantology

Praca:

  • Implantologia

Zdjęcie profilowe

Anna Idzikowska

Lekarz dentysta

Praca:

  • Stomatologia zachowawcza z endodoncją
  • Protetyka
  • Stomatologia estetyczna

Zdjęcie profilowe

Aneta Sutkiewicz

Lekarz dentysta

Praca:

  • Stomatologia zachowawcza z endodoncją
  • Profilaktyka
  • Protetyka
  • Mała chirurgia

Zdjęcie profilowe

Laura Nowak

Lekarz dentysta

Praca:

  • Stomatologia zachowawcza z endodoncją
  • Mała chirurgia, Protetyka
  • Profilaktyka
  • Medycyna estetyczna - Botoks

Zdjęcie profilowe

Małgorzata Bromboszcz

Lekarz dentysta

Praca:

  • Stomatologia zachowawcza
  • Chirurgia stomatologiczna

Zdjęcie profilowe

Zuzanna Cybulska

Lekarz dentysta

Praca:

  • Stomatologia zachowawcza
  • Stomatologia dziecięca
  • Profilaktyka

Zdjęcie profilowe

Magdalena Podkowińska

Lekarz dentysta

Praca:

  • Stomatologia zachowawcza
  • Profilaktyka
  • Stomatologia estetyczna

Zdjęcie profilowe

Olesia Magdysh

Lekarz dentysta

Praca:

  • Stomatologia zachowawcza z endodoncją
  • Profilaktyka
  • Protetyka
  • Mała chirurgia

Zdjęcie profilowe

Aleksandra Rogala

Lekarz dentysta

Praca:

  • Stomatologia zachowawcza
  • Endodoncja, Profilaktyka
  • Stomatologia dziecięca
  • Protetyka

Zdjęcie profilowe

Natalia Zuchowska

Lekarz dentysta

Praca:

  • Stomatologia zachowawcza
  • chirurgia stomatologiczna

Zdjęcie profilowe

Weronika Hertmanowska

Lekarz dentysta

Praca:

  • Stomatologia zachowawcza z endodoncją
  • Profilaktyka
  • Mała chirurgia

Zdjęcie profilowe

Aleksandra Gajewa

Lekarz dentysta

Praca:

  • Stomatologia zachowawcza z endodoncją
  • Pedodoncja
  • Profilaktyka
  • Chirurgia stomatologiczna

Higieniści

Zdjęcie profilowe

Tetiana Biletska

Higienistka

Praca:

  • Usuwanie kamienia nazębnego
  • Piaskowanie zębów
  • Fluoryzacja
  • Wybielanie

Asystenci stomatologii

Zdjęcie profilowe

Alicja Wójcik

Asystentka stomatologiczna

Zdjęcie profilowe

Emilia Tomaszewska

Asystentka stomatologiczna

Zdjęcie profilowe

Karolina Warzańska

Asystentka stomatologiczna

Zdjęcie profilowe

Sandra Wójciak

Asystentka stomatologiczna

Zdjęcie profilowe

Karolina Zdrojewska

Asystentka stomatologiczna

Zdjęcie profilowe

Katerina Tarasova

Asystentka stomatologiczna

Zdjęcie profilowe

Katerina Kawalczuk

Asystentka stomatologiczna

Zdjęcie profilowe

Julia Jurkowska

Asystentka stomatologiczna

Zdjęcie profilowe

Paulina Szczeszek

Asystentka stomatologiczna

Technicy dentystyczni

Zdjęcie profilowe

Aleksander Kovalchuk

Technik dentystyczny

Białe plamy na szkliwie. Przyczyny i leczenie

Białe plamy na szkliwie. Przyczyny i leczenie

Demineralizacja najbardziej powierzchownej warstwy szkliwa, powszechnie określana jako białe plamy na zębach, to dość powszechny problem, który może wpłynąć na estetykę uśmiechu. Przebarwienia te mogą pojawić się na zębach z różnych przyczyn, a zrozumienie ich pochodzenia jest kluczowe w celu wyboru odpowiedniego leczenia.

Proteza z ograniczonym podniebieniem

Cennik Usług

Wstęp

Wybór odpowiedniej protezy jest kluczowy dla komfortu życia pacjenta po utracie naturalnych zębów. W Centrum stomatologii Allecoudent zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest funkcjonalność, estetyka oraz komfort użytkowania protez. Dlatego oferujemy innowacyjne rozwiązania, takie jak proteza górna bez podniebienia, które łączą nowoczesną technologię z indywidualnym podejściem do potrzeb każdego pacjenta. Jednym z takich rozwiązań, jest proteza z ograniczonym podniebieniem, która od kilka lat stale zyskuje na popularności.

Proteza z ograniczonym podniebieniem — najważniejsze informacje

Proteza z ograniczonym podniebieniem to nowoczesne rozwiązanie w dziedzinie protetyki stomatologicznej, które zyskuje coraz większą popularność. Ten typ protezy to estetyczna i komfortowa odpowiedź na potrzeby pacjentów poszukujących alternatywy dla tradycyjnych protez.

Proteza górna bez podniebienia

Proteza górna bez podniebienia została specjalnie zaprojektowana tak, aby unikać pokrycia całego podniebienia, co jest typowe dla standardowych protez górnych. Dzięki temu pacjenci mogą cieszyć się większym komfortem użytkowania, lepszą percepcją smaków oraz łatwiejszą adaptacją do protezy. Nowoczesne materiały i techniki stosowane w produkcji tych protez zapewniają ich trwałość i naturalny wygląd.

Dodatkowo, taka konstrukcja protezy pozwala na lepsze zachowanie naturalnej funkcji mowy i zmniejsza dyskomfort związany z noszeniem protezy, co jest szczególnie ważne w przypadku osób, które po raz pierwszy decydują się na tego typu rozwiązanie. Stosowanie lekkich, ale wytrzymałych materiałów zapewnia również lepszą stabilność protezy, co przekłada się na większą swobodę w codziennych czynnościach, takich jak jedzenie czy rozmowa. Każda nasza proteza jest dostosowywana indywidualnie do anatomii jamy ustnej pacjenta, co gwarantuje optymalne dopasowanie i komfort noszenia.

Dlaczego warto?

Wybór protezy bez podniebienia niesie ze sobą szereg korzyści. Przede wszystkim, pacjenci zauważają znaczącą poprawę komfortu – brak elementu pokrywającego podniebienie eliminuje uczucie obcego ciała w ustach. Ponadto, taka konstrukcja protezy pozwala na lepsze odczuwanie smaków i temperatury pokarmów, co jest często ograniczone w przypadku tradycyjnych protez.

Protezy te są także stabilniejsze, a to zwiększa pewność i komfort podczas jedzenia i mówienia. Takie rozwiązanie umożliwia również lepszą higienę jamy ustnej. Z uwagi na swój unikalny design, jest łatwiejsza do utrzymania w czystości, co przyczynia się do zmniejszenia ryzyka problemów stomatologicznych, takich jak próchnica czy choroby dziąseł. Jest to szczególnie istotne dla osób starszych lub tych, które mają ograniczoną zdolność do utrzymania higieny jamy ustnej (sprawdź przy okazji czym czyścić protezy zębowe). Wybór tego rodzaju protezy to nie tylko inwestycja w estetykę uśmiechu, ale również w długotrwałe zdrowie całego układu stomatologicznego.

Proteza górna bez podniebienia — cena

Cena protezy górnej bez podniebienia jest zależna od wielu czynników, takich jak materiały użyte do jej wykonania, złożoność przypadku oraz indywidualne potrzeby pacjenta. W Centrum stomatologii Allecoudent staramy się dostosować ofertę do możliwości finansowych naszych pacjentów, jednocześnie zapewniając najwyższą jakość usług. Dlatego w celu dokładnej wyceny i konsultacji zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami.

W Allecoudent stawiamy na jakość, profesjonalizm i indywidualne podejście do każdego pacjenta. Nasze doświadczenie i nowoczesne technologie pozwalają na tworzenie wytrzymałych protez najwyższej jakości. Jeśli zainteresowała Cię oferta protezy bez podniebienia, serdecznie zapraszamy do kontaktu i umówienia się na konsultację. Nasz zespół ekspertów chętnie odpowie na wszystkie pytania i pomoże dobrać najlepsze rozwiązanie dostosowane do Twoich potrzeb.

Zobacz pełen cennik!

Rewolucja w Estetyce Uśmiechu: Bonding w Stomatologii

Cennik Usług
Bonding - Allecoudent

Wstęp

Bonding w stomatologii, znany również jako bezpośrednie wiązanie kompozytowe, to popularna metoda restauracji estetycznych zębów, która może zmienić wygląd uśmiechu w szybki i ekonomiczny sposób. Ta technika polega na aplikacji żywicy kompozytowej na zewnętrzną powierzchnię zęba, co pozwala na poprawę kształtu, koloru oraz rozmiaru zęba. Jest to metoda minimalnie inwazyjna, oferująca natychmiastowe rezultaty i może być stosowana w wielu różnych sytuacjach stomatologicznych.

Bonding

Zalety Bondingu

Bonding zębów oferuje wiele korzyści, w tym:

  • Szybka Transformacja:Procedura jest zwykle wykonywana w ciągu jednej wizyty u dentysty.
  • Koszt-efektywność:Jest to jedna z najbardziej ekonomicznych opcji poprawy estetyki uśmiechu.
  • Minimalna Inwazyjność:W przeciwieństwie do koron lub licówek, bonding wymaga minimalnego szlifowania naturalnej struktury zęba.
  • Wszechstronność:Może być stosowany do naprawy złamanych, pękniętych, przebarwionych lub nieprawidłowo ukształtowanych zębów, a także do zmniejszania przerw między zębami.

Procedura

Proces wiązania zębów zazwyczaj obejmuje kilka kroków:

  • Dobór koloru:Dentysta dobiera kolor żywicy kompozytowej tak, aby pasował do naturalnego koloru zębów pacjenta.
  • Przygotowanie zęba:Powierzchnia zęba jest lekko szorstkowana, a następnie nałożony zostaje płyn adhezyjny, aby zapewnić przyczepność materiału.
  • Aplikacja żywicy:Żywica kompozytowa jest nakładana na ząb, modelowana i formowana, aby osiągnąć pożądany kształt.
  • Utwardzanie:Żywica jest następnie utwardzana za pomocą specjalnej lampy UV.
  • Polerowanie: Ostatecznym etapem jest polerowanie zęba, aby zapewnić gładkość i naturalny wygląd.

Pielęgnacja

Choć bonding jest trwały, nie jest tak wytrzymały jak naturalny ząb. Aby przedłużyć żywotność wykonanej pracy i cieszyć się pięknym uśmiechem przez długi czas, warto przestrzegać kilku podstawowych zasad:

  • Unikaj gryzienia twardych przedmiotów – zrezygnuj z gryzienia paznokci, ołówków, lodu czy innych twardych przedmiotów, które mogą uszkodzić powierzchnię bondingu.
  • Dbaj o codzienną higienę jamy ustnej – regularne szczotkowanie zębów miękką szczoteczką oraz używanie nici dentystycznej pomaga utrzymać czystość i zdrowie jamy ustnej.
  • Stosuj pasty o niskiej ścieralności – wybieraj pasty do zębów, które są delikatne i nie ścierają powierzchni bondingu.
  • Unikaj barwiących produktów – ogranicz spożywanie kawy, herbaty, czerwonego wina oraz produktów zawierających intensywne barwniki, zwłaszcza w pierwszych dniach po zabiegu.
  • Rzuć palenie – nikotyna może powodować przebarwienia na bondingach i wpływać negatywnie na zdrowie jamy ustnej.
  • Regularne wizyty u dentysty – kontrolne wizyty u stomatologa pozwalają monitorować stan bondingu, usuwać kamień nazębny i ewentualnie przeprowadzać drobne korekty.
  • Uważaj na zgrzytanie zębami – jeśli cierpisz na bruksizm, rozważ stosowanie nakładek relaksacyjnych, aby chronić bonding przed uszkodzeniami.

Przestrzeganie tych zasad pomoże w utrzymaniu estetyki i funkcjonalności bondingów, jednocześnie dbając o zdrowie całej jamy ustnej. Jeśli masz pytania dotyczące pielęgnacji, nasi specjaliści są zawsze gotowi do pomocy!

Kompozyt na którym pracujemy

GC G-aenial

GC G-aenial to światłoutwardzalny kompozyt kondensowalny należący do grupy kompozytów mikrohybrydowych. Dzięki zastosowaniu nanowypełniacza, materiał ten zapewnia wyjątkową estetykę i łatwość polerowania, co pozwala na uzyskanie naturalnie wyglądających wypełnień. GC G-ænial jest przeznaczony zarówno do estetycznej odbudowy zębów przednich, jak i tylnych, umożliwiając stosowanie techniki jednego odcienia lub zaawansowanej techniki anatomicznej odbudowy z użyciem wielu odcieni.

Zastosowanie GC G-aenial:

  • Estetyczna odbudowa zębów przednich i tylnych.
  • Odbudowa techniką jednego koloru.
  • Anatomiczna odbudowa zębów przy użyciu wielu odcieni.

Zalety GC G-aenial:

  • Wysoka estetyka – doskonałe rozproszenie światła sprawia, że materiał wtapia się w naturalne tkanki zęba.
  • Łatwość polerowania – dzięki nanowypełniaczowi uzyskanie gładkiej i błyszczącej powierzchni jest szybkie i proste.
  • Możliwość różnorodnej odbudowy – zarówno jedno-, jak i wieloodcieniowej.
  • Doskonała wytrzymałość – kompozyt odporny na codzienne obciążenia.
  • Widoczność na zdjęciach RTG – ułatwia kontrolę stanu wypełnienia podczas diagnostyki.
Gc G-aenial- Allecoudent

Dlaczego warto wykonać zabieg w naszej klinice?

W naszej klinice korzystamy z materiałów najwyższej jakości, takich jak GC G-aenial, aby zapewnić pacjentom trwałe i estetyczne wypełnienia. Nasz zespół wykwalifikowanych specjalistów zadba o precyzję wykonania oraz komfort podczas zabiegu. Dzięki połączeniu nowoczesnych technologii i indywidualnego podejścia do każdego pacjenta możesz mieć pewność, że efekt końcowy będzie nie tylko funkcjonalny, ale również piękny. Zaufaj nam, aby przywrócić zdrowie i estetykę Twojemu uśmiechowi!

Podsumowanie

Bonding w stomatologii oferuje efektywną, szybką i ekonomiczną metodę poprawy estetyki uśmiechu. Dzięki minimalnej inwazyjności i możliwości szybkiego przeprowadzenia procedury, jest to popularny wybór wśród pacjentów pragnących poprawić wygląd swoich zębów. Jednak, jak w przypadku każdej procedury stomatologicznej, odpowiednia pielęgnacja i regularne wizyty kontrolne są kluczowe dla utrzymania efektów na dłuższy czas..

Bonding wykonany w naszej klinice:

Bonding Górnych Zębów Siecznych – Estetyczna Poprawa

Bonding

Bonding, czyli bezpośrednie licówki kompozytowe wykonane na czterech zębach górnych siecznych w celu poprawy ich estetyki. Zabieg wykonała lek. dent. Aleksandra Rogala.

Bonding Zębów Siecznych – Zamknięcie Przestrzeni i Harmonia Uśmiechu

Bonding

Bonding zębów siecznych w tym przypadku nie tylko poprawił kolor i kształt zębów, ale również pozwolił zamknąć przestrzenie międzyzębowę i przywrócić harmonię uśmiechu. Zabieg wykonała lek. dent. Olesia Magdysh.

Lekarze specjalizujący się w bondingu

Co mówią o nas pacjenci

Opinia google Allecoudent - Bonding
Opinia google Allecoudent - Bonding
Opinia google Allecoudent - Bonding

Cennik usług - Bonding

Bonding/Estetyczna odbudowa zębów (1 ząb) 450-550zł

Efekty Leczenia - Przed i Po

Cennik Usług

Witamy na stronie poświęconej efektom leczenia w naszej praktyce dentystycznej

Nasza praktyka zobowiązuje się do zapewnienia najwyższej jakości opieki dentystycznej, wykorzystując najnowocześniejsze technologie i materiały. Z dumą prezentujemy efekty naszej pracy, które nie tylko świadczą o naszym profesjonalizmie, ale przede wszystkim o zaufaniu, jakim obdarzają nas nasi pacjenci. Poniżej znajdziecie Państwo galerię zdjęć przedstawiających efekty leczenia różnorodnych przypadków dentystycznych, od prostych zabiegów higienizacyjnych po zaawansowane procedury rekonstrukcyjne. Każdy przypadek to nie tylko demonstracja naszych umiejętności, ale też świadectwo indywidualnego podejścia do potrzeb i oczekiwań pacjenta. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi efektami leczenia, które stanowią połączenie sztuki dentystycznej z najnowszą wiedzą medyczną. Jesteśmy przekonani, że dzięki temu, co tu zobaczycie, zyskacie Państwo pewność, iż jesteście w dobrych rękach.

Bonding

Bonding to szybka i bezbolesna metoda w stomatologii, polegająca na naprawie uszkodzeń zębów za pomocą specjalnego kompozytu. Stosujemy ją, aby poprawić wygląd zębów i przywrócić ich naturalny kształt oraz funkcję.

Bonding Zębów Siecznych – Estetyczna Korekta

Bonding

Bonding zębów siecznych, czyli pokrycie zębów cienką warstwą kompozytu w celu poprawy ich estetyki. Zabieg wykonała lek. dent. Magdalena Podkowińska.

Bonding – Estetyczna Korekta Czterech Zębów

Bonding

Bonding, czyli bezpośrednie licówki kompozytowe wykonane na czterech zębach siecznych górnych. Pozwoliło to na poprawę ich estetyki poprzez ujednolicenie koloru i kształtu. Zabieg wykonała lek. dent. Aleksandra Gajewa.

Bonding Górnych Zębów Siecznych – Estetyczna Poprawa

Bonding

Bonding, czyli bezpośrednie licówki kompozytowe wykonane na czterech zębach górnych siecznych w celu poprawy ich estetyki. Zabieg wykonała lek. dent. Aleksandra Rogala.

Bonding Zębów Siecznych – Zamknięcie Przestrzeni i Harmonia Uśmiechu

Bonding

Bonding zębów siecznych w tym przypadku nie tylko poprawił kolor i kształt zębów, ale również pozwolił zamknąć przestrzenie międzyzębowę i przywrócić harmonię uśmiechu. Zabieg wykonała lek. dent. Olesia Magdysh.

Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna to dziedzina zajmująca się leczeniem operacyjnym jamy ustnej, w tym usuwaniem zębów, zabiegami na tkankach miękkich i kostnych, leczeniem stanów zapalnych oraz przygotowaniem jamy ustnej do implantacji. Oferuje precyzyjne rozwiązania w przypadku skomplikowanych problemów stomatologicznych.

Chirurgiczne Usunięcie Zęba Mądrości – Ósemki

Chirurgia stomatologiczna

Chirurgiczne usunięcie zatrzymanego górnego zęba mądrości (ósemki). Zabieg przeprowadziła lek. dent. Małgorzata Bromboszcz.

Endodoncja

Endodoncja to dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem chorób miazgi zęba i tkanek okołowierzchołkowych. Najczęściej polega na leczeniu kanałowym, czyli usunięciu zainfekowanej miazgi, oczyszczeniu i wypełnieniu kanałów korzeniowych, co pozwala na zachowanie zęba i zapobieganie dalszym powikłaniom.

Leczenie Endodontyczne Trzonowca

Endodoncja

Leczenie endodontyczne trzonowca dolnego oraz odbudowa kompozytowa. Leczenie przeprowadziła lek. dent. Olesia Magdysh.

Profilaktyka

Profilaktyka w stomatologii to zbiór działań mających na celu zapobieganie chorobom jamy ustnej, takim jak próchnica i choroby przyzębia. Obejmuje regularne wizyty kontrolne, profesjonalne czyszczenie zębów, fluoryzację oraz edukację pacjentów na temat higieny jamy ustnej. Właściwa profilaktyka pozwala na utrzymanie zdrowych zębów i dziąseł oraz minimalizowanie potrzeby skomplikowanych zabiegów.

Efekt Higienizacji – Usunięcie Kamienia i Polerowanie Zębów

Profilaktyka

Efekt higienizacji (usunięcia kamienia, piaskowania i polerowania zębów). Zabieg wykonała lek. dent. Aleksandra Rogala .

Efekt Higienizacji – Usunięcie Kamienia i Polerowanie Zębów

Profilaktyka

Efekt higienizacji (usunięcia kamienia, piaskowania i polerowania zębów). Zabieg wykonała hig.Tetiana Biletska.

Protetyka - Uzupełnienie ruchome

Protetyka – Uzupełnienie Ruchome to metoda leczenia, która polega na przywróceniu funkcji i estetyki jamy ustnej poprzez zastosowanie protez, które można łatwo zakładać i zdejmować. Uzupełnienia te są idealne dla pacjentów z brakami zębowymi, poprawiając komfort żucia i wygląd uśmiechu.

Nowe Protezy Całkowite Akrylowe – Estetyka i Prawidłowe Zwarcie

Protetyka

Wykonanie nowych protez całkowitych akrylowych w celu porawy estetyki uśmiechu oraz odtworzenia prawidłowej wysokości zwarcia. Leczenie przeprowadziła lek. dent. Aleksandra Rogala.

Proteza Szkieletowa – Odtworzenie Brakujących Zębów w Górnym Łuku

Protetyka

Odtworzenie brakujących zębów w górnym łuku za pomocą protezy szkieletowej. Leczenie przeprowadziła lek. dent. Aneta Sutkiewicz.

Protetyka - Uzupełnienie stałe

Protetyka – Uzupełnienie Stałe to trwała metoda leczenia braków zębowych, polegająca na zakładaniu mostów, koron lub implantów, które są trwale mocowane w jamie ustnej. Uzupełnienia stałe przywracają funkcjonalność zębów oraz poprawiają estetykę uśmiechu, oferując naturalny wygląd i komfort użytkowania.

Odbudowa Zęba Przedtrzonowego – Nakład Pośredni Overlay

Protetyka

Odbudowa zęba przedtrzonowego za pomocą nakładu pośredniego typu overlay, wykonanego w naszym laboratorium protetycznym. Leczenie przeprowadziła lek. dent. Laura Nowak.

Odbudowa Zęba Trzonowego – Nakład Pośredni Overlay

Protetyka

Odbudowa zęba trzonowego za pomocą nakładu pośredniego typu overlay, wykonanego w naszym laboratorium protetycznym. Leczenie przeprowadziła lek. dent. Laura Nowak.

Odbudowa Zęba Przedtrzonowego – Korona Porcelanowa na Podbudowie Metalowej

Protetyka

Odbudowa zęba przedtrzonowego, po leczeniu endodontycznym, za pomocą korony protetycznej porcelanowej na podbudowie metalowej. Korona została osadzona na indywidualnym wkładzie koronowo-korzeniowym. Korona oraz wkład zostały wykonane w naszym laboratorium protetycznym. Leczenie przeprowadziła lek. dent. Aneta Sutkiewicz.

Odtworzenie Brakującego Zęba – Most Cermiczny na Podbudowie Cyrkonowej

Protetyka

Odtworzenie brakującego zęba oraz poprawa estetyki uśmiechu w odcinku przednim. Efekt został osiągnięty poprzez wykonanie 5-punktowego mostu cermicznego na podbudowie cyrkonowej. Leczenie przeprowadziła lek. dent. Aleksandra Gajewa.

Stomatologia Zachowawcza

Stomatologia zachowawcza to dziedzina stomatologii koncentrująca się na zapobieganiu, diagnozowaniu i leczeniu chorób zębów oraz tkanek okołozębowych. Obejmuje takie zabiegi jak wypełnianie ubytków, leczenie kanałowe, a także profilaktykę, w tym fluoryzację i usuwanie kamienia nazębnego. Celem stomatologii zachowawczej jest zachowanie naturalnych zębów oraz utrzymanie zdrowia jamy ustnej pacjentów.

Anatomiczna Odbudowa Kompozytowa Zęba po Usunięciu Próchnicy

Stomatologia zachowawcza

Anatomiczna odbudowa kompozytowa zęba po usunięciu próchnicy. Zabieg wykonała lek. dent. Laura Nowak.

Estetyczna Odbudowa Kompozytowa Siekacza Dolnego

Stomatologia zachowawcza

Estetyczna odbudowa kompozytowa siekacza dolnego. Zabieg wykonała lek. dent Laura Nowak.

Wymiana Nieszczelnych Wypełnień Amalgamatowych i Odbudowa Zębów Kompozytem

Stomatologia zachowawcza

Wymiana nieszczelnych wypełnień amalgamatowych, leczenie próchnicy i anatomiczna odbudowa zębów materiałem kompozytowym. Leczenie przeprowadziła lek.dent. Olesia Magdysh.

Leczenie Zębów po Urazie – Biologiczne Leczenie Miazgi i Odbudowa Kompozytowa

Stomatologia zachowawcza

Leczenie zębów po urazie. Wyniku urazu doszło do odłamania fragmentów koron zębów siecznych oraz obnażenia miazgi. Przeprowadzono leczenie biologiczne miazgi, a następnie przyklejenie odłamanego fragmentu zęba oraz odbudowę kompozytową. Leczenie przeprowadziła lek. dent. Aleksandra Rogala.

Odbudowa Kompozytowa Zębów Siecznych po Urazie

Stomatologia zachowawcza

Odbudowa kompozytowa zębów siecznych po urazie. Wyniku urazu doszło do odłamania fragmentów koron zębów. Utracone tkanki zostały zrekonstruowane za pomocą materiału kompozytowego. Leczenie przeprowadziła lek. dent. Aleksandra Gajewa.

Medycyna Estetyczna

Medycyna estetyczna to nasza specjalizacja w poprawie wyglądu i samopoczucia pacjentów poprzez nowoczesne, bezpieczne zabiegi, takie jak wygładzanie zmarszczek przy użyciu certyfikowanej toksyny botulinowej, która jest zarejestrowana jako lek i posiada certyfikat FDA, co znacznie zmniejsza ryzyko powikłań, które są częste w przypadku niecertyfikowanych podróbek preparatu.

Niwelacja zmarszczek czoła

Stomatologia zachowawcza

Efekt niwelacji zmarszczek poziomych czoła toksyną botulinową. Zabieg wykonała lek. dent. Laura Nowak.

Allecoudent - gabinet stomatologiczny

Allecou Dent to specjalistyczny gabinet stomatologiczny istniejący od 1975 roku, założony w Poznaniu. Nasz gabinet zapewnia kompleksowe usługi stomatologiczne. Centrum Allecou Dent koncentruje się na profesjonalnej opiece z zakresu chirurgii szczękowo–twarzowej, chirurgii stomatologicznej, implantologii, endodoncji, protetyce, dobry stomatolog Poznań.

logo biale

Gabinet stomatologiczny Allecoudent
60-266 Poznań, Polska
ul. Głogowska 109,

61 8 664 100
www.allecoudent.pl

dobry stomatolog Poznań, gabinet stomatologiczny

Zapoznaj się z polityką prywatności serwisu.